The following area students graduated from the University of North Georgia in the spring 2020 semester:

•Ariana Adams, Braselton, Bachelor of Arts - English with a writing and publication concentration. Magna Cum Laude

•James Adkins, Auburn, Bachelor of Business Administration - Finance.

•Octavio Aguado, Auburn, Bachelor of Science - Biology.

•Meagan Ally, Hoschton, Master of Education - Middle Grades Math and Science.

•Calysta Anderson, Braselton, Associate of Science - Pre-Medicine Pathway.

•Kayla Anderson, Bethlehem, Bachelor of Science - Elementary and Special Education.

•Belinda Arechiga, Hoschton, Bachelor of Business Administration - Accounting.

•David Arevalo, Braselton, Bachelor of Business Administration - Finance. Cum Laude

•Dalton Bales, Auburn, Associate of Arts - History Pathway.

•Shannah Blackwell, Hoschton, Associate of Arts - Theatre Pathway. Distinction.

•Hannah Bouker, Winder, Bachelor of Business Administration - Accounting.

•George Brandys, Braselton, Bachelor of Science - Film & Digital Media. Magna Cum Laude

•Taryn Broomfield, Hoschton, Bachelor of Science - Nursing. Cum Laude

•Elise Bryant, Bethlehem, Associate of Arts - Business Administration Pathway.

•Bianca Cardoza, Winder, Bachelor of Science - Elementary and Special Education. Magna Cum Laude

•Nathan Clement, Statham, Bachelor of Science - Chemistry. Magna Cum Laude

•Brionna Cleveland, Auburn, Bachelor of Science - Elementary and Special Education. Summa Cum Laude

•Brendon Coats, Braselton, Bachelor of Business Administration - Management.

•Ethan Collins, Winder, Bachelor of Arts - English with a literature concentration.

•Norman Cruce, Braselton, Associate of Arts - Film & Digital Media Pathway. Distinction

•Morgan De Avila, Braselton, Bachelor of Science - Elementary and Special Education. Magna Cum Laude

•Rachel Duke, Auburn, Bachelor of Arts - English Education.

•Jennifer Dye, Auburn, Bachelor of Business Administration - Management. Cum Laude

•Susan Eads, Hoschton, Bachelor of Science - Middle Grades Education. Magna Cum Laude

•Carley Eshleman, Winder, Doctor of Physical Therapy.

•Carla Evans, Hoschton, Master of Science - Counseling.

•Tyler Ferguson, Auburn, Bachelor of Business Administration - Management.

•Zachary Ferguson, Auburn, Bachelor of Business Administration - Marketing.

•Lauren Foskey, Braselton, Bachelor of Science - Human Services Delivery and Administration. Summa Cum Laude

•Lindsey Futch, Bethlehem, Associate of Science - Clinical Health Sciences Pathway.

•Johna Garcia, Braselton, Master of Business Administration and Graduate certificate in Entrepreneurship & Innovation.

•Christopher Griggs, Hoschton, Associate of Arts - Business Administration Pathway. Distinction

•Taylor Grobe, Braselton, Bachelor of Science - Elementary and Special Education. Cum Laude

•Tyler Hamilton, Hoschton, Bachelor of Science - Elementary and Special Education.

•Ryan Hanna, Hoschton, Associate of Arts - Business Administration Pathway. Distinction

•Wendy Harkins, Hoschton, Associated of Applied Science - Paralegal Studies. Distinction

•Alan Hernandez Diaz, Braselton, Associate of Science - Regents Engineering Pathway.

•Emily Holman, Auburn, Bachelor of Science - Art Marketing.

•Sarah Hoover, Braselton, Bachelor of Business Administration - Marketing. Magna Cum Laude

•Madison Hughes, Hoschton, Associate of Science - Clinical Health Sciences Pathway.

•Erika Hutchins, Winder, Associate of Arts - General Studies Pathway.

•Miles Johnson, Hoschton, Bachelor of Science - Physics.

•Kayla Johnston, Hoschton, Associate of Science - Criminal Justice Pathway.

•Cecil Johnston, Hoschton, Bachelor of Science - Criminal Justice.

•William Jones, Hoschton, Bachelor of Science - Biology.

•Ashley King, Hoschton, Associate of Arts - Business Administration Pathway.

•Glenn Lancey, Braselton, Bachelor of Business Administration - Management.

•Hunter Lane, Winder, Bachelor of Business Administration - Management.

•Kaitlin Langley, Winder, Bachelor of Science - Elementary and Special Education. Cum Laude

•Taylor Lee, Winder, Bachelor of Science - Nursing.

•Isabel Ly Payia, Braselton, Bachelor of Science - Nursing. Magna Cum Laude

•Alexandra Malone, Hoschton, Bachelor of Science - Elementary and Special Education. Cum Laude

•Robert McCain, Winder, Bachelor of Science - Kinesiology with a health and fitness concentration.

•Emily Mccartt, Winder, Associate of Science - General Studies Pathway. Distinction

•Jerri McDonald, Winder, Associate of Science - Early Childhood Education Pathway.

•Maura McLaughlin, Braselton, Bachelor of Arts - Communication.

•Morgan McLean, Hoschton, Bachelor of Science - Nursing. Cum Laude

•Hannah Mitchell, Auburn, Bachelor of Science - Nursing. Magna Cum Laude

•Matthew Morrow, Braselton, Bachelor of Arts - English with a literature concentration. Magna Cum Laude

•Gareth Murphy, Winder, Associate of Science - Computer Science Pathway.

•Joshua Newell, Braselton, Bachelor of Science - Psychology.

•Kathryn Nuttall, Auburn, Bachelor of Business Administration - Management.

•Kathryn Padova, Hoschton, Associate of Science - Healthcare Services and Informatics Administration Pathway.

•Rachel Pesaresi, Hoschton, Bachelor of Science - Biology.

•Seth Pickens, Winder, Bachelor of Science - Kinesiology with a health and fitness concentration.

•Amanda Pierce, Braselton, Associate of Arts - General Studies Pathway.

•Taylor Poisal, Auburn, Associate of Arts - Business Administration Pathway.

•Daniel Ramirez, Winder, Bachelor of Science - Kinesiology with teacher certification. Cum Laude

•Israel Rosales Rodriguez, Auburn, Bachelor of Science - Cybersecurity.

•Nicholas Schlenker, Braselton, Bachelor of Business Administration - Management.

•Stephen Simmons, Statham, Master of Business Administration.

•Sara Smathers, Hoschton, Bachelor of Business Administration - Marketing.

•Carson Smith, Hoschton, Bachelor of Arts - History.

•Taryck Stovall, Winder, Bachelor of Science - Film & Digital Media.

•Cosette Street, Hoschton, Bachelor of Arts - Digital Arts. Magna Cum Laude

•Phillip Suertefelipe, Statham, Bachelor of Arts - English with a literature concentration.

•Tyleia Thurmond, Winder, Associate of Arts - Business Administration Pathway.

•Justina Vega, Hoschton, Bachelor of Science - Biology. Cum Laude

•Trenten Voyles, Hoschton, Bachelor of Arts - Communication.

•Samuel Walley, Winder, Bachelor of Science - Political Science.

•Chandler Wells, Winder, Bachelor of Business Administration - Management.

•Stephanie Wheeler, Statham, Associate of Science - Early Childhood Education Pathway.

•Savannah Whitman, Winder, Bachelor of Arts - History. Summa Cum Laude

•Thuvan Whitmire, Winder, Bachelor of Science - Nursing. Cum Laude

•Phing Yang, Winder, Associate of Arts - General Studies Pathway.

Locations

(0) comments

Welcome to the discussion.

Keep it Clean. Please avoid obscene, vulgar, lewd, racist or sexually-oriented language.
PLEASE TURN OFF YOUR CAPS LOCK.
Don't Threaten. Threats of harming another person will not be tolerated.
Be Truthful. Don't knowingly lie about anyone or anything.
Be Nice. No racism, sexism or any sort of -ism that is degrading to another person.
Be Proactive. Use the 'Report' link on each comment to let us know of abusive posts.
Share with Us. We'd love to hear eyewitness accounts, the history behind an article.